Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Działania psychologiczne są podejmowane w ramach indywidualnych konsultacji i spotkań psychologicznych oraz w grupach wsparcia.

Indywidualne spotkania psychologiczne mają na celu m. i.:
1. prowadzenie konsultacji psychologicznych,
2. diagnozę problemów życiowych osób zgłaszających się do Stowarzyszenia,
3. opracowanie indywidualnego planu pomocy psychologicznej,
4. pomoc i wsparcie w sferze psychicznej i emocjonalnej.

W ramach konsultacji, psycholog określa formy i sposób udzielania pomocy psychologicznej, w zależności od potrzeb osób zgłaszających się do Stowarzyszenia, uwzględniając ich sferę emocjonalną, zdrowotną oraz uwarunkowania ekonomiczne i społeczne.

Grupy wsparcia prowadzone są w formie warsztatów. Są to grupy półotwarte, tzn. na każdym etapie pracy grupy może dołączyć nowa osoba.
Praca warsztatowa oparta jest na zasobach i potencjale osób, będących członkami grupy. Jest to jedna z najlepszych metod, najlepiej motywująca i wskazująca możliwości i umiejętności osób potrzebujących terapii, często nie wykorzystywanych do końca w codziennym życiu.

Realizacja zadania dla grupy wsparcia polega w szczególności na:
1. organizowaniu spotkań grupy,
2. motywowaniu do podejmowania działań, mających na celu rozwiązanie zaistniałego problemu.