Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Jak wcześniej informowałyśmy 19 latek napisał List Otwarty do Prezydenta Andrzeja Dudy i Premiera Mateusza Morawieckiego.

>>>treść Listu Otwartego<<<

Maciej opisał w liście jak polskie prawo nie chroni dzieci przed przemocą tylko nakazuje kontakty z ojcem przemocowcem. On jako pełnoletni może decydować o sobie i nie spotykać się z ojcem, który stosował wobec rodziny przemoc, ale jego młodszy brat zmuszony jest przez sąd nadal realizować kontakty i nadal przeżywać stres i lęk przed przemocą. Ponad to chłopiec ma przewlekłą chorobę nowotworową, guz źle reaguje na stres.

Otrzymałyśmy odpowiedź jaką dostał Maciej od Prezydenta, Premier nadal milczy.

Brak zrozumienia sytuacji opisanej w liście jest przerażający! Maciej konkretnie i dokładnie wskazał obszary prawa, które nie chronią jego brata a Prezydent twierdzi, że chronią i że nie ma potrzeby zmiany czegokolwiek. 

Panie Prezydencie, my jako praktycy zderzający się z licznymi, trudnymi historiami dzieci i ich mam doświadczającymi różnych form przemocy, mówimy, prawo w Polsce nie chroni ofiar, nie bada wnikliwie każdego przypadku zgłaszanej przemocy tym samym wzmacnia sprawców przemocy! Obecnie obowiązuje jedna zasada: obowiązek kontaktu ponad wszystko!

 


Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment